Гей...гей...гей....заведения!

Страница 3 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Гей...гей...гей....заведения!

Писане by red_girl on Чет Фев 09, 2012 12:11 pm

не точно, до колкото знам Un Straight го затвориха през есента Rolling Eyes

red_girl

Брой мнения: 106
Възраст: 26
Местожителство: Варна

Върнете се в началото Go down

Писане by Gothica on Чет Фев 09, 2012 6:51 pm

Я провери все пак, щото мен миналата седмица май ме поканиха на няква вечер с намален алкохол Very Happy

Gothica

Брой мнения: 541
Местожителство: София

Писане by red_girl on Пет Фев 10, 2012 7:53 am

Верно ? Хахаха май дОоста съм се объркала Smile Very Happy Ще проверя убезателно Wink

red_girl

Брой мнения: 106
Местожителство: Варна

Писане by ???? on Чет Авг 09, 2012 10:05 am

Ако някой знае лес заведения във Варна, моля да сподели!!!!!

????
Гост

Писане by muleinaaaaa on Сря Авг 15, 2012 6:47 pm

Little angels . Ходихме там пред 2-3 седмици .Бар се води,но можеш и за кафене и за дискотека да го вземеш - всеки според нуждите хаха . Готино е местенцето .Не е само за лесбийки ,но и такива ходят.

muleinaaaaa

Брой мнения: 86
Възраст: 22

Писане by ???? on Чет Авг 16, 2012 6:01 am

muleinaaaaa написа:Little angels. Бар се води,но можеш и за кафене и за дискотека да го вземеш - всеки според нуждите хаха.
Благодарности за инфото, задължително ще отида... размечтах се направо :wine:

????
Гост

Писане by toothfairy on Чет Авг 23, 2012 8:21 pm

Someone Like You написа:Здравейте! Според мен ID просто имат нова политика която цели да ограничи достъпа на гей жени, понеже мисля, че смятат тези жени в голям процент са НЕплатежоспособни! Проблема си е техен, само незнам кога някой ще се усети и ще направи заведение тип "ID" само за мацки, мисля, че ще е доста интересно и добре посещавано, особенно ако е целодневно!

Ми, не разполагам с официална статистика, ама - ако трябваше да си вадя хляба от този бранш - аз лично също не бих заложила на платежоспособността на лесбийките ... Иначе, не зная поради що ессънс си позволява да посреща клиенти 0-3 дни в седмицата, но подозирам, че след като години наред никой не се наема да запълни тази пазарна нисша (а предприемачи, повярвай ми, дал господ !), ... то такава пазарна нисша явно просто няма.

toothfairy

Брой мнения: 179
Възраст: 29

Писане by semper_fi on Пет Авг 24, 2012 9:29 am

Момичета, имало е достатъчно хора, опитващи се да "запълнят нишата".
Съвсем скорошната история (от преди четири години) на заведението Липс изключително добре илюстрира ситуацията. /интересно, дали някой въобще знае, че имаше такова заведение/. И тя грам не е по-различна от ситуацията, в която са поставени заведенията, запълващи другите "нисши".

Есенс работи 3, не 5 дена в седмицата от две години. Преди това работеше от вторник до събота. Промяната се случи точно в разгара на "кризата", както с всички заведения в България. Просто хората спряха да излизат всеки ден и се обезсмисли да се лишаваш от спокойна вечер в къщи, за да отвориш бара си с надежда 1-2 момичета да влязат вътре и да ти кажат: "Е, за к'во дойдохме? Тука е празно!"

Политиката на ID не е ограничаването на достъпа на гей жени, а ограничаването на достъпа на гей хора. Там не пускат травестити, почти не пускат лесбийки, а фейс контрола им преценява за всеки гей мъж поотделно дали има или няма места. ID поддържа имиджа на заведение за хай елита на разкрепостените и младите. Там обичайно се срещат хетеро двойки, облечени с дрехите на гаджето, допълени с пера, пайети, железа или каквото е на мода в дадения сезон, кефещи се на танцуващите полу голи момчета.

А по отношение на платежоспособността ще кажа само, че "краставите магарета се надушват". Моите и приятелки от "средите" имат приличен доход, над три пъти по-висок от средния за страната.
Идеята, че лесбийката е грозна, късо постригана жена, работеща като товаро-разтоварващ персонал на някоя фабрика, меко казано ме дразни. pig

semper_fi

Брой мнения: 1300

Писане by toothfairy on Пет Авг 24, 2012 3:48 pm

В липс съм ходила неколкократно преди половин година, все в делнични дни, заведението беше пълно - с мъже. В айди, макар да не е точно мой тип заведение, никога не съм имала проблем с влизането - размъкната, по джапанки, анцуг "абибас", по гащи, без гащи, със/без перо в гъза и т.н. Иначе факт е, че феминизираните гейове обикновено гледат хубавите жени под вежди, ама то едва ли има нещо общо с политиката на заведението - чиста женска злоба, мен ако питате. :-)

toothfairy

Писане by Tender_Is_The_Night on Съб Авг 25, 2012 3:51 pm

semper_fi, не бих казала за ID същото, което и ти. Никой никога от моите и приятели, нито пък аз сме били спрени някога там. Има доста гейове. Последно бях преди седмица и съвсем гейско си беше. В момента никой не иска да ограничава, каквито и да е хора, като се има предвид колко страшно клиенти имат заведенията, особено след забраната за тютюнопушене. А че е имало вечери с много различни хора, стрейт, би и гей, бих казала - . На мен ми харесва факта, че е микс клуб и не се делят според сексуална ориентация. В Липс един приятел едва го пуснаха и беше обсъден доста от някои с аргумента "Какво прави този гей сред нас?", това още, докато беше само за жени. На мен ми направи грозно впечатление и не харесвам подобни деления. Но като цяло заведенията са бардаци за секс изживявания, не само тематичните такива... Това е жалкото или пък не, за някои е удобно вероятно в скучните нощи. А цените наистина са страшни по тематичните местенца. Мога да направя реклама на гей френдли заведения, които са ми по вкуса, но предполагам, че партитата са такива там и затова и такива хора идват. Това са Кода и Радио кафе.

Tender_Is_The_Night

Брой мнения: 20

http://piperki.blogspot.com/

Писане by semper_fi on Пон Авг 27, 2012 8:35 am

В липс съм ходила неколкократно преди половин година, все в делнични дни, заведението беше пълно - с мъже.
Да, в момента е заведение за мъже. Преди четири години беше заведение за жени, именно поради което
В Липс един приятел едва го пуснаха и беше обсъден доста от някои с аргумента "Какво прави този гей сред нас?"
.
Разликата между ID и другите гей заведения в София (без Мистик, но за това място дори не искам да си спомням, че знам) е, че ID е микс клуб, а останалите са или женски или мъжки. Съответно там не се пускат (или крайно рядко се пускат) представители на противоположния пол.
И аз предпочитам микс заведения, но кой ме пита. Така или иначе "работим" с наличните "артикули".

Tender_Is_The_Night, сигурна съм че в ID е гейско, нали затова е хит Very Happy Което от своя страна не значи, че е пълно с гей хора.
И за да не изглежда, че просто не харесвам това заведение, при положение, че не съм излизала от вътре с месеци, ще си позволя за 100-тен път в този да разкажа кратката, но прочувствена и поучителна история Smile
На 20 май далечната 2010 година аз с "малка" компания от 10-на момичета решаваме да довършим вечерта в обсъжданото заведение. "Проблемът" е, че една от девойките, най-шармантната и дългокрака от нас по паспорт е мъж. Строгата политика на миск заведението, отворено за ВСИЧКИ е, че травестити там не влизат, ако не са част от шоуто на Парини. Това го знам предварително, но базирайки се на това, че е 5:30 АМ, заведението ще затвори след час, ние сме 10 човека и в крайна сметка всеки в заведението ме прекрасно, решавам, че имам шанс да се договоря. Чинно плащам входа, докато Моника ме чака на отвън, влизам вътре, отивам при любимия ми барман и го моля за съдействие да говоря с някой от управителите. Излиза един мазен младеж (имена няма да споменавам нарочно), който ми обяснява, че аз, разбира се мога да вляза, но Моника в никакъв случай, че това е политика на заведението и макар да съм много ценен клиент на заведението и той да е наясно, че мога да нося отговорност за приятелката си, не могат да нарушат политиката си и за един час.
Сцената как аз навличам полата и бюстието на Моника, пък тя моят панталон и риза и въпреки това не ни пускат ви я спестявам. Слава Богу в София има достатъчно хетеро дискотеки, където винаги с огромна радост посрещат Моника и мен и където си изкарваме страхотно.
Да живее толерантността на гей хората у нас. sarcasm

Изводът: Няма никакво значение кой си, какво си допринесъл за мястото, колко партита си направил, колко си лоялен. ID има строги правила и никога не ги нарушава, заради клиент. Само в случаите, когато им отърва.

Това, че "подборът" е избирателен за пореден път доказва мил гей от Германия (ако се не лъжа), заварен в Есенс, защото в ID не са го пуснали, тъй като е над 40 години. Просто на входа са му казали - "Това място не е за вас"...
В айди, макар да не е точно мой тип заведение, никога не съм имала проблем с влизането - размъкната, по джапанки, анцуг "абибас", по гащи, без гащи, със/без перо в гъза и т.н.
/ако става дума за женските партита, там не коментирам кой в какъв вид пристига/
Интересно е, че моя близка не са я пуснали на черно парти с анцуг и маратонки, тъй като има фейс контрол ... Вероятно е трябвало да танцува по смокинг или поне по токчета...

Дали през август месец ще "смекчат: фейс контрола и понеже няма хора в София, още по-малко в затворените дискотеки, ще пускат всеки поискал? Вероятно. За мен това е още по-отвратително, че "стриктните" им норми важат само когато заведението е пълно. Декември отново ще имат стриктен подбор. Който минал-минал Smile

Това, което остава най-тъжно е, че ID е единственият микс клуб в София (за Мистик - не коментирам).
Имам много приятели, които са гей, които са хетеро, които са от всички полове и възрасти. И обичам да излизам с тях, да се забавляваме, да танцуваме, да пеем, да уморяваме барманите от правенето на шотове. Уви, гей заведенията в София не могат да ни приютят всички заедно.
За щастие има други, не-гей прекрасни места, където и персонала и клиентите са толерантни към малките ни странности Wink
Наздраве!

semper_fi

Писане by toothfairy on Пон Авг 27, 2012 11:17 am

Oк, относно айди - не, че не вярвам (случката с преобличането звучи твърде траги-комично, за да не е истина Х-)), ноо - това със строгия контрол винаги ми е звучало по-скоро като градска легенда, ще обясня защо. Всеки път, когато съм била там, по малките часове (1 - 2.00) обичайно пристига една шумна групичка, предвождана от пълна изрусена дама, може би леко над възрастта на майка ми (облеклото няма да коментирам), в компанията на други подобни дами. Предполагам, че имат нещо общо с управата на заведението, тъй като винаги се държат се изключително фамилиарно с персонала, позволяват си волности, недопустими за останалите гости (да се качат до танцьорите, например, като - предвид габаритите и възрастта им, можете да си представите гледката Х-)))) ... няма лошо, разбира се, даже, общо взето, присъствието им пълни дискотеката .... но, мисълта ми е - при неизменното присъствие на тази достолепна дама и нейната колоритна агитка (независимо от статуквото й!), едва ли е възможно персоналът да проявява особени претенции към външността на когото и да било от останалите клиенти. :-)

toothfairy

Писане by semper_fi on Пон Авг 27, 2012 1:07 pm

Ето точно там е проблема.
Претенциите въобще не са по отношение на външния вид, дрехи, че дори и финансово състояние. Просто всеки път персонала решава дали и кого да пусне (разбира се след инструктаж на ръководството).
Случвало ми се е да видя същество (пола и досега ми убягва) по бермудки на палмички, джапанки стил 5 лева от близката сергия и нещо като потник, който отдавна се е пенсионирал, което спокойно пие на бара.
Случвало ми се е и да не пуснат моя приятелка по дънки, риза и кецове.
Всичко зависи от настроението и попълнянията в заведението в конкретната вечер.
А аз изключително много мразя са пробвам, ще ме пуснат ли днес или не ... Някак все още имам елементарно самоуважение и респект към труда си.
P.S. Русата дама винаги е специален гостенин на това заведение, там фейс контрола не важи Smile

semper_fi

Писане by angry_girl on Съб Сеп 01, 2012 8:26 pm

Последно посетих подобно заведение през 2010.От тогава с приятели ходим в обикновените си дискотеки.И честно да ви кажа го предпочитам.Нямаме проблеми с фейс контрол,с поведение,с нищо.Влизаме,забавляваме се и към 6 си тръгваме.
И все пак ми е любопитно какво се случва с гей заведенията 2 години по-късно

angry_girl

Брой мнения: 36
Възраст: 25
Местожителство: Sofia

Писане by Go_girls on Сря Ное 21, 2012 10:59 pm

Веднъж съм ходила в Essence и съм доволна. Бях сама, нямаше проблеми от към обслужването, даже мацките на бара бяха много мили . Докато си сложа лед вече се бях запознала с 3 страхотни момичета , с които си изкарахме до сутринта. Не съм ходила в ID, но след като чета само "хубави" коментари за това място,.. не виждам и смисъл. Искам да попитам само това ли са 2 те заведения за нас в цяла София...?!?!?! Стига бе..

Go_girls

Брой мнения: 7
Местожителство: България / София

Страница 3 от 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото